Jak dobrać odpowiednie buty do tenisa?

Wiele osób uważa, że w tenisa można grać w dowolnych butach. Nic bardziej mylnego! W tenisie znacznie częściej biega się na boki, a nie do przodu, więc odpowiednie buty mają ogromny wpływ na jakość gry. Czym kierować się przy wyborze butów do tenisa? Podpowiadamy.

Wybór odpowiednich butów do tenisa ma ogromne znaczenie. Odpowiednio dobrane przede wszystkim powinny zapobiegać kontuzjom. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że popularne tenisówki wcale nie służą do gry w tenisa. Powinno się unikać obuwia stworzonego specjalnie dla innych sportów, szczególnie tego do biegania. Dlaczego? Dlatego, że biegnąc poruszamy się do przodu, a w trakcie gry w tenisa zawodnik porusza się głównie na boki.
Buty do tenisa powinny być wzmocnione w kluczowych częściach, aby mogły uchronić stopy przed kontuzjami, a w trakcie gry dodawały pewności krokom, ślizgom i przyspieszeniom.
Jeśli zawodnik stawia pierwsze kroki w tenisie, powinien wybrać podeszwę odpowiednią do gry na różnych powierzchniach, czyli tzw. all court.
Kolejną kwestią jest wybór butów do tenisa dla dziecka. Maluchy grają na mniejszych kortach, grają lekkim sprzętem do tenisa, a w grę wkładają mniej siły, a to z kolei znaczy, że nie mają problemu ze zwrotnością podczas wymiany. Dla początkujących młodych graczy, podobnie jak dla początkujących dorosłych, należy wybrać buty z podeszwą all court. 
Ważną sprawą jest także cena. Czy należy wybrać obuwie tanie czy jednak postawić na wyższą cenę? Wiadomo, że nie zawsze droższe znaczy lepsze. Jednak w tym przypadku jest inaczej. Najtańsze obuwie jest dla amatorów, a dla profesjonalnych zawodników buty do tenisa będą znacznie droższe. Ale nie warto oszczędzać, ponieważ od tego zależy komfort i jakość gry. Dla zawodowców, biorących udział w turniejach, wybór odpowiedniego sprzętu do tenisa może mieć kluczowe znaczenie.
Marka Yonex, którą wyróżnia wyjątkowa dbałość o jakość, posiada duży wybór obuwia i innego sprzętu do tenisa.