Rakiety do badmintona

Wybór właściwej rakiety do badmintona jest ważny dla maksymalizacji twoich możliwości na korcie. Dzięki diagramowi YONEX racquet matrix możesz być pewny, że rakieta którą wybierzesz będzie idealna. Upewnij się również, że rakieta YONEX jest naciągana z optymalną siłą, postępując zgodnie z naszymi szczegółowymi instrukcjami dotyczącymi sposobu przeplatania naciągu.
Jest to istotna kwestia w przypadku rozpatrywania reklamacji, ponieważ reklamacja rakiety bez naciągu będzie rozpatrywana negatywnie.

Rakiety ASTROX zostały opracowane do agresywnej gry, aby móc zdominować mecz w dowolnym momencie. W oparciu o teorię przeciwwagi, "Rotational Generator System" zapewnia optymalny rozkład ciężaru od końca rękojeści poprzez element łączący do górnej krawędzi ramy. Dzięki Namd, rewolucyjnemu materiałowi z włókna węglowego o doskonałych właściwościach flex i najlepszych wartościach snapback, rakiety ASTROX imponują doskonałą mocą we wszystkich sytuacjach uderzenia.

Nowa, unikatowa molekularna struktura ramy sprawia, że rama po wykonaniu uderzenia szybciej powraca do pierwotnego
kształtu.

MUSCLE POWER Frame daje wysoki poziom kontroli. Rama lepiej współpracuje z naciągiem przenosząc szybciej i dokładniej
energię uderzenia.

Rekreacyjna rakieta dla wszystkich pasjonatów badmintona, idealne na początek przygody z tym sportem..

Izometryczny kształt głowicy rakiety maksymalizuje obszar przecięcia się strun, tym samym powiększa pole aktywnego trafienia nawet dla niecentrycznych uderzeń.

Wybór właściwej rakiety jest istotną częścią maksymalizacji twoich możliwości na korcie. Dzięki diagramowi YONEX MATRIX możesz być pewny, że rakieta którą wybierzesz będzie idealna.

Jak wybrać odpowiednią rakietę do badmintona?

WYBÓR RAKIETY DO BADMINTONA JEST BARDZO WAŻNY. TO MOŻE MIEĆ WPŁYW NIE TYLKO NA SAMĄ GRĘ, ALE TAKŻE NA KOMFORT ZAWODNIKA. CZYM SIĘ KIEROWAĆ PRZY KUPNIE? WYJAŚNIAMY.

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wybór sprzętu sportowego nie należy do łatwych. Z każdej strony można natrafić na reklamy różnych producentów. Jednak nie zawsze marka jest najważniejsza. Czym kierować się przy kupnie rakiety do badmintona? Na początku trzeba określić, czy z rakiety będzie korzystał początkujący zawodnik czy profesjonalista.

Zawodnicy, którzy dopiero zaczynają przygodę z tym sportem powinni zakupić rakietę uniwersalną, która może być elastyczna lub średnio elastyczna, co doda mocy uderzeniu. Należy też pamiętać, że rakieta jest pośrednikiem w przekazywaniu siły uderzenia od gracza do lotki. Dlatego młodzi zawodnicy powinni zaopatrzyć się w lekką rakietę, która nie będzie utrwalała złych nawyków w technice.

Zawodnicy zaawansowani znają już swój styl gry i wiedzą, jakie mają wymagania. Dlatego sam, na podstawie tego, czy jego gra jest ofensywna czy defensywna, dokona wyboru rakiety. Warto przetestować kilka modeli, aby wybrać ten najlepszy.

Większość rakiet do badmintona wykonana jest z włókna węglowego lub grafitu. Jedynie te najtańsze, które mogą kosztować mniej niż 100 zł, mogą być zrobione z aluminium. Jednak takie rakiety mogą służyć wyłącznie do zabawy. Jeśli do sportu podchodzimy poważnie, to przy wyborze najlepiej nie kierować się atrakcyjną ceną.

A co z kształtem rakiety? Na rynku występują głównie dwie odmiany: izometryczna, czyli kwadratowa oraz owalna. Izometryczne stały się popularne w 1990 roku. Dzięki kwadratowemu kształtowi zawodnik może zachować większą kontrolę przy nieczystych uderzeniach. W przypadku tych drugich odbicie jest mocniejsze, pole czystego odbicia jest mniejsze, ale za to bardziej skoncentrowane.

Sztywność rakiety też zależy od gracza. Sztywniejsze dają mniej mocy uderzeniu, ale łatwiej jest je kontrolować. Zupełnie odwrotnie jest z elastycznymi ramami, które generują więcej mocy, ale niestety kosztem gorszej kontroli.