Jak dobrać odpowiednią torbę do tenisa?

Wybór odpowiedniego sprzętu do tenisa to ważny aspekt. Nie każdy początkujący gracz wie, że wybór torby do tenisa ma fundamentalne znaczenie, zwłaszcza dla rakiety do tenisa, która jest bardzo wrażliwa na zmiany temperatury. Czym kierować się przy wyborze torby do tenisa. Poniżej kilka porad.


Na początek trzeba postawić sobie pytanie, po co w ogóle potrzebna jest torba do tenisa. Przychodząc na kort zawodnik zabiera ze sobą pokaźny sprzęt. Niezbędna jest rakieta tenisowa, strój sportowy, buty, a także picie i inne przydatne akcesoria. W teorii można pomyśleć, że wszystkie te rzeczy można zapakować do torby podróżnej. Ale przeszkodą jest jej kształt. W zwykłą torbę nie zmieści się rakieta tenisowa.
Na rynku dostępne są różne modele toreb do tenisa, różnią się one kształtem, wielkością, sposobem wykonania oraz parametrami technicznymi. Jednak bardzo dobrym wyborem dla każdego tenisisty jest torba termiczna na rakietę. Często dla początkujących zawodników widok izolacji termicznej w torbie sportowej jest zaskakujący. Ale ten element nie jest tam bez powodu. Nie chodzi o to, żeby napój był przez cały czas schłodzony, lecz o to, aby dobrze ochronić rakietę.
Rakiety tenisowe są bardzo wrażliwe na gwałtowne zmiany temperatury. Szczególnie zimą, gdy intensywne mrozy obniżają temperaturę na odkrytym korcie. Niska temperatura może niszczyć rakietę, przez co szybciej się zużyje.
Pamiętajmy też, że torby różnią się pojemnością, kształtem i sposobem noszenia. Najpopularniejsze są klasyczne torby do tenisa, bo ich kształt jest najbardziej zbliżony do wyglądu rakiet. Alternatywą jest plecak, do którego można schować rakietę i inne akcesoria, a przy okazji równomiernie rozłożyć ciężar na plecach.
Warto jeszcze zwrócić uwagę na materiał torby. Nylon jest wodoodporny, z kolei skóra syntetyczna jest odporna na wilgoć i czynniki atmosferyczne, łatwo się też ją czyści.
Marka Yonex często jest wybierana przez profesjonalistów, ponieważ wyróżnia ją jakość oraz dbałość o szczegóły.