Viktor Axelsen (YONEX) został Mistrzem Europy 2018!

07.05.2018

W dniach 24-29 kwietnia 2018, w hiszpańskiej Huelvie, rozegrane zostały Mistrzostwa Europy w badmintona. Mistrzem Europy został czołowy zawodnik YONEX, Viktor Axelsen!

Król Badmintona może być tylko jeden!

Został nim Viktor Axelsen (YONEX), który w finałowym meczu pokonał aktualnego Mistrza Europy.

Rakieta, którą dokonał tego wspaniałego zwycięstwa to Astrox 88 S.

Cały finałowy mecz wygrał w zaledwie 31 minut (21-8, 21-7).

Zawodnik wrócił na kort po długiej przerwie spowodowanej kontuzją.

„Bycie kontuzjowanym i wyłączonym z gry przez dłuższy czas, pozwoliło mi jeszcze bardziej szczegółowo spojrzeć na każdy aspekt mojej gry, w tym również na mój sprzęt do gry” – wyjaśnił. „Najbardziej do gustu przypadł mi nowy ASTROX 88 S, rakieta jest wyjątkowo łatwa w kontrolowaniu, ale pomaga uderzyć z naprawdę wielką mocą! I ta moc pozwolił mi wygrać European Badmiton Championschips 2018!”

Rakieta Astrox 88

Rakietki z serii Astrox 88 zostały zaprojektowane z myślą o graczach deblowych, choć cały czas zdobywają coraz większą popularność wśród graczy singlowych. Jak widać okazała się najlepszym wyborem dla Mistrzów Świata i Europy. Coraz więcej zawodników grających w singla wybiera właśnie rakietę Astrox 88.

Yonex skupił się na specyficznych rolach w dyscyplinie debla i opracował rakiety „ASTROX 88”, aby poprawić wydajność wymaganą na obu pozycjach.

Rakietki cechują się nową konstrukcją ramy i długością rakiet. Legendarny koreański gracz podwójny Lee Yong Dae, olimpijski złoty medalista olimpijski w Pekinie i były BWF World # 1, testował rakietę kilka razy podczas jej rozwoju i przedstawił następujące opinie:

„Jestem pod wrażeniem tego, że Yonex zdołał poprawić wydajność rakiet Astrox. „ASTROX 88 S i 88 D stały się rakietami, które maksymalizują wydajność zarówno przednich, jak i tylnych pozycji graczy deblowych.”