Udany start Huberta w Quimper

Hurkacz Hurkacz (ATP 73) awansował do 1/8 finału rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP Challenger Tour we francuskim Quimper. najwyżej rozstawiony Polak w dwóch setach pokonał Aleksieja Watutina z Rosji.

Rozstawiony z numerem 1. Hubert Hurkacz od zwycięstwa nad Alieksiejem Watutinem rozpoczął start w challengerze ATP w Quimper. W drugiej rundzie – w pierwszej miał wolny los – wygrał z Rosjaninem 7:6(3), 7:5.

Był to trzeci pojedynek obu tenisistów. W 2018 roku rozegrali dwa mecze. W styczniu podczas turnieju w Koblencji w trzech setach wygrał Rosjanin. Hurkacz skutecznie zrewanżował się pięć miesięcy później w Poznaniu. Wówczas Polak oddał rywalowi tylko pięć gemów.

Jego następnym rywalem będzie na pewno reprezentant Francji – albo Calvin Hemery (ATP 22), albo Gregoire Barrer (ATP 155).