TOTAL BWF World Championships 2018

TOTAL BWF World Championships 2018: Kento Momota jest mistrzem świata! Drużyna Yonex wygrywa trzy złote medale!

Nanijing, Chiny - Team Yonex absolutnie zdetronizował tegoroczne TOTAL BWF World Championships, gdzie zdobyli złoto w 3 z 5 kategorii i wystawili 6 z 10 finalistów.

Po pokonaniu Darena Liewa z Malezji w półfinałach (21-16, 21-5), Kento Momota zmierzył się w finałowym meczu z numerem 3 na świecie Shi Yuqi w Chinach, gdzie wygrał 21-11, 21-13 w 49 minut.

Wcześniej w tym samym dniu Carolina Marin (ESP) Carolina Marin jako pierwsza badmintonistka w dziejach — zdobyła po raz trzeci złoty medal indywidualnych mistrzostw świata.

Przez przeważającą część pierwszego seta finału prowadziła Sindhu, w pewnej chwili 15:11. Końcówka należała do grającej pewniej Caroliny. Sindhu ma pewne tendencje do opóźniania gry (w finale mistrzostw świata w 2017 roku ujrzała za to żółtą kartkę), co prawdopodobnie chciała podkreślić Marin, forsując z kolei nadmierne przyśpieszenie momentu serwu, czyli po prostu zagrywając za wcześnie. Napięcia te moderował spokojnie sędzia prowadzący.

Caroline pisała na swoim facebooku: "Dlaczego nie marzyć o tworzeniu sportowej historii? To kolejny krok”

W finale spotkała się z innym inną gwiazdą #TeamYonex, Pusarla V. Sindhu. Choć Sindhu wychodziła na prowadzenie 14-9, to po 46 minutach gry Marin odzyskała tytuł Mistrza Świata, 21-19, 21-10.

Najbardziej dramatycznym meczem dnia była jednak niewątpliwie finał debelowy kobiet. Yuki Fukushima i Sayaka Hirota okazały się nie do powstrzymania przez cały turniej, grając w niemal bezbłędnie. Ale gdy w finale spotkali się z Mayu Matsumoto i Wakanie Nagahara, mogliśmy oglądać niezwykle emocjonującą bitwę. Matsumoto i Nagahara wygrały 22-20 w finale, obie strony zalały się łzami, jedna w radości, jedna w rozpaczy i niedowierzaniu.