Recenzja rakiety Vcore Scarlet 100 (300g)

Chciałbym zacząć od tego, że moja przygoda z rakietami YONEX trwa nieprzerwanie od 15 lat. 
Mogę z całą pewnością stwierdzić, że to sprzęt najwyższej jakości pod każdym względem !!!
Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości mogę również powiedzieć , że każdy kolejny model z serii VCORE jest inny od poprzednika.


Zmiany, które wprowadza producent nie mogą zadowolić wszystkich graczy, dlatego krótka analiza nowej edycji VCORE pomoże Wam w ocenie przydatności tej rakiety w Waszej grze. 
Jeśli chodzi o zmiany widoczne to rzuca się w oczy nieco inny kształt główki rakiety, która jest szersza w górnej części, co zwiększa pole centrycznego trafienia.
Zmieniono profilowanie serca rakiety co moim zdaniem poprawia stabilność rakiety, szczególnie odczuwalną przy mocnych uderzeniach.


W moim odczuciu VCORE Scarlet 100 jest w stosunku do poprzednika nieco bardziej miękki , przez co wydaje się jakby piłka pozostawała trochę dłużej na rakiecie. Wyraźnie odczuwalna jest łatwość zagrywania piłek głębokich z dużą rotacją, co pozwala utrzymać przeciwnika daleko za kortem. 


Bez trudu przychodzi również generowanie dużej mocy naszych uderzeń z głębi kortu. 
Największą różnicę na korzyść odczuwałem przy serwisie. Duża moc zagrywanych piłek i łatwość w grze serwisem rotacyjnym jest wyraźna i robi duże wrażenie. 


W mojej indywidualnej ocenie nowy VCORE Scarlet 100 to najbardziej udana rakieta tej serii od samego początku jej powstania.

Grzegorz Wróbel


Link do opisu recenzowanej rakiety: VCORE Scarlet