METZ. PODWÓJNE ZWYCIĘSTWO HURKACZA

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński triumfowali w turnieju deblowym w Metz. Polska para pokonała w dwóch setach Hugo Nysa i Arthura Rinderknecha. Dla Hurkacza to drugi wygrany turniej deblowy w głównym cyklu, Zieliński po raz pierwszy triumfował w wydarzeniu tej rangi. Hubert Hurkacz zwyciężył w Metz zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej.

To był niesamowity tydzień dla Huberta Hurkacza. W drodze po triumf w dwóch konkurencjach nie stracił ani jednego seta. W niedzielę najpierw podniósł puchar w rywalizacji singlistów, pokonując w finale Pablo Carreno Bustę, a niedługo po tym wyszedł na kort rozegrać finał debla. W parze z Janem Zielińskim spisywali się w ciągu ostatnich kilku dni bardzo dobrze, pokonując pary Walków-Zelenay, Marach-Oswald, Kontinen-McLachlan.

W niedzielnym finale po drugiej stronie siatki stanął również nierozstawiony duet, Monakijczyk Hugo Nys i reprezentant gospodarzy, Arthur Rinderknech. W pierwszym secie obie pary szły łeb w łeb. Hurkacz i Zieliński uniknęli jednak tiebreaka, wykorzystując drugą okazję do przełamania przy stanie 6:5. Wygrany punkt decydujący przy stanie równowagi był równoznaczny z wygraniem pierwszej partii.

Druga odsłona była już bardziej jednostronna. Do przełamania doszło na wczesnym etapie, a z upływem czasu przewaga polskiej pary tylko się powiększała. Ostatecznie po godzinie i ośmiu minutach Hurkacz i Zieliński domknęli mecz dobrym gemem serwisowym i mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Dla Jana Zielińskiego był to pierwszy triumf w imprezie głównego cyklu. W lipcu osiągnął finał turnieju rangi ATP 250 w Gstaad, w parze z Szymonem Walkowem. Niedzielna wygrana da mu awans w okolice 100. miejsca w klasyfikacji deblistów.

Finał debla

Hubert Hurkacz, Jan Zieliński (Polska) – Hugo Nys, Arthur Rinderknech (Monako, Francja) 7:5, 6:3

Źródło: tenisklub.pl

Dodajmy, że Hubert grał najnowszą rakietą Yonex VCORE PRO Green/Purple !