Igrzyska Olimpijskie. Nasi tenisiści dotarli do Japonii.

Tenisowa reprezentacja Polski jest już w Japonii. Na pokładzie samolotu znaleźli się niemal wszyscy najlepsi tenisiści z naszego kraju. Zabrakło jedynie Igi Świątek, która od kilku dni przygotowuje się do turnieju olimpijskiego w Takasaki. 

Igrzyska Olimpijskie w Tokio ruszą 23 lipca, a już kolejnego dnia do rywalizacji przystąpią tenisiści. Polska będzie mieć reprezentantów w każdej z pięciu konkurencji. W grze pojedynczej wystąpią Iga Świątek, Magda Linette, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak, w deblu Magda Linette z Alicją Rosolską i Hubert Hurkacz z Łukaszem Kubotem, a w grze mieszanej Iga Świątek z Łukaszem Kubotem.

Jako pierwsza do Japonii przyleciała Iga Świątek. Tenisistka z Raszyna szlifuje formę w Takasaki. – Do Japonii wybieramy się wcześniej, bo najważniejsze jest, jak przejdziemy cały proces aklimatyzacji. Jest spora różnica czasu, do tego dochodzą wysokie temperatury i ogólnie trudne warunki pogodowe. Będę tam miała tydzień na trening i to jest dość komfortowa sytuacja – tak Świątek tłumaczyła decyzję o wcześniejszym wyjeździe do Japonii.

Nasi pozostali reprezentanci ruszyli w podróż do Japonii w sobotę. Na pokładzie samolotu znaleźli się nie tylko zawodnicy, ale też trenerzy i fizjoterapeuci.

 

Źródło: Tenisklub.pl